Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Редактори:brrabg
Автор Отговор
Porrto
пт ное 01 2013, 12:18
Регистриран потребител #2180
Регистриран: пт ное 01 2013, 12:11
съобщения: 4
Здравейте,
въпросът ми е при регистриране на ЕООД със собственик чужденец (ще бъде и управител) кои документи трябва да са преведени на английски и задължителен ли е легализираният превод или може да е собствен превод, който да се завери по някакъв начин?
Благодаря!
Най-отгоре
brrabg
пт ное 01 2013, 12:33
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
По принцип няма някакви изисквания в закона за превеждане на документите. Важно е дали лицето разбира български или не. Ако не разбира вероятно всичко трябва да е преведено, защото иначе как ще подписва някакви документи, които не разбира. Иначе в законите няма никакви изисквания или задължения документите да са преведени на някакви други езици.
Най-отгоре
Porrto
пт ное 01 2013, 12:42
Благодаря за бързия отговор. На базата на всичко изчетено до сега останах с впечатлението, че трябва да се докаже по някакъв начин, че въпросното лице разбира написаното и че българският текст отговаря на английския. Иначе е възможен отказ за впсиване?
Най-отгоре
Porrto
пт ное 01 2013, 12:44
Благодаря за бързия отговор. На базата на всичко изчетено до сега останах с впечатлението, че трябва да се докаже по някакъв начин, че въпросното лице разбира написаното и че българският текст отговаря на английския. Иначе е възможен отказ за впсиване? А и заявлението за вписване е само на български.... Със сигурност ще има превод, не мога да разбера само дали трябва да е извършен от легализиран преводач или може да е собствен превод, защото има финансово значение (преводът на документите би излезнал някъде около 250 лева).

[ Редактирано пт ное 01 2013, 12:52 ]
Най-отгоре
brrabg
пт ное 01 2013, 12:50
Admin

Поне пред нотариуса при заверка на подписа лицето трябва да потвърди, че разбира написаното. Ако не потвърди се вика преводач и в негово присъствие се изчита декларацията и му се превежда.
Най-отгоре
raduslaf
пт ное 01 2013, 03:09
raduslaf
Регистриран потребител #1241
Регистриран: пт мар 02 2012, 09:17
съобщения: 71
Porrto написа ...

Благодаря за бързия отговор. На базата на всичко изчетено до сега останах с впечатлението, че трябва да се докаже по някакъв начин, че въпросното лице разбира написаното и че българският текст отговаря на английския. Иначе е възможен отказ за впсиване? А и заявлението за вписване е само на български.... Със сигурност ще има превод, не мога да разбера само дали трябва да е извършен от легализиран преводач или може да е собствен превод, защото има финансово значение (преводът на документите би излезнал някъде около 250 лева).

Защо ще има превод със сигурност? Защото лицето иска или защото се страхувате от отказ? Аз лично не смятам, че Агенцията има право да върне документите, само, защото няма превод. Все пак този човек се е явил пред нотариус, чиято заверка тежи достатъчно много. Кой заверява подписа си нотариално без да знае за какво става въпрос, особено в чужда страна.
Най-отгоре
Porrto
пн ное 04 2013, 06:58
Да, прав сте. Не е задължително да има легализиран превод. В крайна сметка и аз стигнах до този извод.Хубаво е да се направи в случая, но заради самото удобство на собственика. Благодаря отново за проявеното внимание!
Най-отгоре
Анонимен
пн мар 31 2014, 06:01
Гост
Аз редовно превеждам на чужденци при учредяване на дружество. Прави се устен превод пред нотариус, за което и преводачът се подписва, че е превел вярно и точно. Не е необходимо да се прави писмен превод на документите.
Най-отгоре
Анонимен
ср апр 02 2014, 11:00
Гост
Здравейте отново. Пиша тук, за да не отварям нова тема. Въпросът ми е при попълване на заявление А 4 (едноличният собственик и управител е британец с продължително пребиваване в България)в поле 7 и 23 коя държава трябва да напиша. Също така постоянен адрес при данните за заявителя мисля, че трябва да се посочи този в България?
Благодаря!
Най-отгоре
brrabg
ср апр 02 2014, 07:02
Admin

За постоянен адрес се посочва адрес по документ за самоличност - понятието "постоянен адрес" е законово определено и няма място за творчетво.
Най-отгоре
Анонимен
ср апр 02 2014, 07:26
Гост
:) Да кажем, че не ми стана ясно кой от двата му документа за самоличност трябва да има приоритет - националният му паспорт или картата му като гражданин на ЕС с продължително пребиваване в България.
Най-отгоре
Анонимен
ср апр 02 2014, 07:30
Гост
:) Да кажем, че не ми стана ясно кой от двата му документа за самоличност трябва да има приоритет - националният му паспорт или картата му като гражданин на ЕС с продължително пребиваване в България.
Най-отгоре
brrabg
чт апр 03 2014, 06:58
Admin

Анонимен написа ...

По негов избор
Най-отгоре

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF