Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Отиди на страница       >>  
Редактори:brrabg
Автор Отговор
EMI
пн сеп 06 2010, 04:00
Гост
Какво заявление за регистрация да ползвам за да регистрирам в АВ земеделски производител?И какво е необходимо още за такава регистрация?
Най-отгоре
brrabg
пн сеп 06 2010, 04:17
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Зависи какъв е земеделският производител - самоосигуряващо се лице или ЕТ.
По принцип качеството на земеделски производител се получава след регистрация в областна дирекция "Земеделие и гори" по местоживеене на лицето. А в Агенция по вписвания се регистрират други неща.
Най-отгоре
emi
сб сеп 25 2010, 04:00
Гост
ЗП е регистриран в ОД"Зем. и гори" и е самоосигуряващо се лице.Трябва ли да се регистрира в АВ и какви документи трябва да представи.
Най-отгоре
brrabg
сб сеп 25 2010, 04:11
Admin

Ако няма регистрирана фирма, трябва само да има регистрация в регистър Булстат, но след като е самоосигуряващо се лице, вероятно вече е регистриран там, така че не е необходимо да прави нищо.
Най-отгоре
emi
сб сеп 25 2010, 04:20
Гост
Благодаря за бързият отговор.
Най-отгоре
Анонимен
вт ное 02 2010, 04:29
Гост
Искам да продавам земеделска продукция на маса на Общински пазар.Разбрах,че трябва да се регистрирам като земеделски производител - физическо лице.Може ли поради липса на договор за ползване на земята да регистрирам например кокошки?И какъв е минимума на осигуровките които ще трябва да внасям месечно?
Най-отгоре
brrabg
вт ное 02 2010, 04:52
Admin

За да се ползвате с правата на земеделски производител на сергия на пазара, трябва да продавате това, което произвеждате. Едно време ставаше номера с едни бележки от кмета и имаше производители на банани, портокали и др. екзотични продукти.
Ако се регистрирате като земеделски производител на кокошки трябва да продавате кокошки и евентуалн яйца. Другото което продавате трябва да отчитате като нрмална търговска дейност, което налага и регистрацията на някаква фирма.
Най-отгоре
Анонимен
сб фев 19 2011, 06:00
Гост
Месожителството ми е в Булгас, а земята соято ще обработвам е в Пловдивско.Къде трябва да се регистрирам като земеделски производител?
Най-отгоре
Йовка
сб фев 19 2011, 06:06
Регистриран потребител #599
Регистриран: сб фев 19 2011, 06:04
съобщения: 1
Живея в Бургас, а земята която ще регистрирам е в Пловдивско.Къде трябва да направя регистрацията в Бургас или Пловдив
Най-отгоре
brrabg
сб фев 19 2011, 06:42
Admin

За коя регистрация питате - тази в БУЛСТАТ или тази в Областна дирекция "Земемделие"?
Първата регистрация е по постоянен адрес, а втората по място на извършване на дейноста.
Най-отгоре
Анонимен
вт сеп 13 2011, 03:02
Гост
Здравейте. Бих искал да попитам - не съм бил регистриран до сега като земеделски производител, но ми се налага да го направя - кажете къде какво да попълня, колко време да чакам и колко пари ще ми струва.
Благодаря :)
Най-отгоре
brrabg
вт сеп 13 2011, 03:37
Admin

Самата регистрация като земеделски производител е от две части - първо - в съответната областна дирекция "земеделие и гори" по извършване на дейноста, и след това в регистър булстат. Като пари няма да ви струва почти нищо - 50-60 лв. такси.
Документите, които се попълват се дават и на двете места място. Регистрацията става веднага - не се чака.
Най-отгоре
Анонимен
сб ное 05 2011, 04:20
Гост
EMI написа ...

Какво заявление за регистрация да ползвам за да регистрирам в АВ земеделски производител?И какво е необходимо още за такава регистрация?

Най-отгоре
Анонимен
нд ное 06 2011, 02:49
Гост
Здравейте.Надявам с на вашата помощ.В момента съм в майченство и получавам обещетение за това.Ако се регистрирам като ЗП,трябва ли да обявя в Ной и това ще доведе ли до спиране на плащането от тяхната страна.Благодаря ви предварително за отговора
Най-отгоре
brrabg
нд ное 06 2011, 04:44
Admin

За да извършвате дейност като земеделски производите, трябва да декларирате вид осигуряване в НАП, а не в НОИ. И в този моемнт ще ви ъде спряно майчинството. Ще имате право да получавате 50% от сумата за майчинство, ако си оформите документите по подходящ начин.
Най-отгоре
Анонимен
вт яну 31 2012, 10:48
Гост
Здравейте.Имам проблем :(
Искам да продавам яйца от пъдпъдъци(и месо).Какво трябва да направя за да съм изряден? Благодаря ви предварително ;)
Най-отгоре
brrabg
ср фев 01 2012, 06:17
Admin

Анонимен написа ...

Здравейте.Имам проблем :(
Искам да продавам яйца от пъдпъдъци(и месо).Какво трябва да направя за да съм изряден? Благодаря ви предварително ;)

О твъпроса ви не става ясно вие вече имате пътпъдъците и яйцата или тепърва се каните да развъждате.
Ако вече ги имате малко сте закъснели.
Ако занапред се каните да извършвате такава дейност трябва да се регистрирате под някаква форма - чрез търговско предприятие(фирма) или като земеделски производител. След това вероятно трябва да узаконите фермата си - да имате разни разрешителни от РИОКОЗ, ДВСК и вероятно от някъде другаде, но за това трябва да се обърнете към специалист по отглеждане на птици - тук едва ли ще ви бъдем полезни.
Най-отгоре
Анонимен
чт фев 16 2012, 04:38
Гост
Мога ли едновременно да работя в държавно предприятие и да се регистрирам за ЗП>
Най-отгоре
brrabg
чт фев 16 2012, 04:50
Admin

Анонимен написа ...

Мога ли едновременно да работя в държавно предприятие и да се регистрирам за ЗП>

Законова забрана няма. Ако и самото предприятие няма някакви изисквания, не е проблем да се регистрирате.
Най-отгоре
Анонимен
ср фев 29 2012, 06:21
Гост
Здравейте,като земеделски производител отглеждам и продавам домати и картофи.Трябва ли да имам сертификат за качество и на двете?
Най-отгоре
Отиди на страница       >>   

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF