Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Отиди на страница       >>  
Редактори:brrabg
Автор Отговор
Мария
ср авг 11 2010, 01:16
Гост
Какви документи са необходими при преобразуването на ООД в ЕОООД? Трябва ли преди преобразуването да пререгистрирам фирмата в търговския регистър? Какви документи трябва да подготвя за пререгистрацията?
Предварително благодаря.
Най-отгоре
brrabg
ср авг 11 2010, 02:31
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Ако фирмата не е пререгистрирана трябва да се пререгистрира. Гледайте менюто в дясната част на сайта и там четете за пререгистрацията.
ООД не се преобразува в ЕООД. То си е едно и също. За да стане ЕООД, трябва ООД-та да напуснат всички съдружници без един.
Има много начини да стане това и затова трудно може да се опишат докуемнтите за това.
Ако не сте наясно с тази материя е най-добре да се обърнете към консултант за да ви свърши работата.
Най-отгоре
Анонимен
пт окт 15 2010, 11:06
Гост
имам въпрос по темата.
Нашето ООД става ЕООД, защото единия съдружник купува дяловете на другия. Нужно ли е нещо повече като документи от решение на единия да продаде дяловете, решение на другия да ги купи и нотариално заверен договор за покупко-продажба на дяловете?
Най-отгоре
brrabg
пт окт 15 2010, 11:46
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Нужно е да.
Първо се прави договор за покупко-продажба на дялове, никакви решения за продаване и купуване.
След това се пуска молба за напускане на съдружник до общото събрание.
Отправят се покани от управителя за свикване на общо събрание - поне седем дни преди самото общо събрание.
Оформя се решение за освобождаване на съдружника и евентуално освобождаване на управител, ако съдружника е и управител.
След това се изготвя нов учредителен акт в който се отразяват направените промени и всичко това заедно със заявление А4 се подава в агенция по вписванията за отразяване на направените промени. А4 се попълва малко по-сложно от нормалното, защото има заличаване на съдружници, вписване на едноличен собственик на капитала, евентуално заличаване на управители и т.н.
Най-отгоре
Анонимен
пт окт 15 2010, 12:06
Гост
Значи ко правилно съм разбрала:
1.Съдружника първо продава дяловете(прави се само договор)
2.Съдружника подава молба за напускане, заради което се свиква общото събрание
3.На ОС се изготвя протокол за освобождаването му
4.Промяната се отразява в учредителния акт като се променя само размера на капитала и собственика
Предполагам, че трябва да има и декларация относно истинността на заявените обстоятелства? дано да съм разбрала правилно!
Благодаря за съдействието!
Най-отгоре
brrabg
пт окт 15 2010, 12:14
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Горе долу правилно сте разбрали.
Договорът за покупко-продажба трябва да е заверен от нотаиус.
Прави се изцяло нов учредителен акт, защото то досега е имало Дружествен договор, а след промяната става ЕООД и е необходим Учредителен акт - има малко по-различна форма. В статията за регистрация на ЕООД на нашия сайт има примерен образец.
Задължително трябва да има декларация по чл. 13 ал. 4 от Закона за търговкия регистър.
На самото общо събрание освен че се взема решение за освобождаване на съдружника се приема и новият учредителен акт.
Най-отгоре
Анонимен
пт окт 15 2010, 12:21
Гост
Да за договора съм на ясно, че трябва да е нот. заверен. Мисля че ми се изясниха нещата. Още веднъж благодаря! :)
Най-отгоре
Анонимен
пн окт 18 2010, 07:04
Гост
Здравейте! При мен възникна още един въпрос. Договора е подписан, съдружника е пуснал молба за освобождаване и се свиква общото събрание(поканата се изпраща поне 7 дни по-рано)Но чл.125, ал.2 от ТЗ гласи, че съдружника може да прекрати уастието си с писмено предизвестие, отправено най-малко 3мес. преди датата на прекратяването. какво представлява това предизвестие и може ли молбата да се счита за такова? Благодаря предварително!
Най-отгоре
brrabg
пн окт 18 2010, 07:36
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
В този член става въпрос за напускане и не касае вашия случай. В случая на напускане се дава по-голям срок за да могат да се уредят финансовите взаимоотношения между съдружника и фирмите - изплащане на печалби, капитал и т.н.
А във вашия случай имате продажба на дялове - в този случай не се уреждат финансови взаимоотношения.
Най-отгоре
Анонимен
пн окт 18 2010, 08:15
Гост
Ясно. Благодаря много!
Най-отгоре
Анонимен
пт окт 29 2010, 10:03
Гост
Здравейте,
след като казвате че не е правилно да се казва, че ООД се преобразува в ЕООД - тогава как да я наречем тази трансформация? Може би промяна в обстоятелствата? И кое заявление се подава в ТР и каква е държавната такса за публикуването му? Благодаря
Най-отгоре
Mon4e
пт окт 29 2010, 10:48
Регистриран потребител #314
Регистриран: пт окт 29 2010, 10:44
съобщения: 3
Аз също се интересувам за аналогичен случай.
Много моля ако имате подобен казус да ми изпратите Булстата на фирмата, за да прегледам подадените документи!
Най-отгоре
brrabg
пт окт 29 2010, 01:01
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Трансформацията може да се нарече промяна на обстоятелства - подава се заявление А 4 и още ред документи.
Вижте документите на фирмата с този булстат 1 4 8 1 0 6 8 8 6
Най-отгоре
Mon4e
пт окт 29 2010, 09:05
Регистриран потребител #314
Регистриран: пт окт 29 2010, 10:44
съобщения: 3
Много сте бързи и коректни!
Благодаря.

Най-отгоре
Mon4e
пт окт 29 2010, 09:13
Регистриран потребител #314
Регистриран: пт окт 29 2010, 10:44
съобщения: 3
Още един въпос,моля....
В сканирания документ за платена държ.такса на фирмата с Булстата, който сте посочили има сума от 160лв?!!
И сега ли е такава таксата за промяна в обстоятелствата?
Най-отгоре
brrabg
сб окт 30 2010, 07:04
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Не е 160 лв. 30 лв. е таксата и за толкова е и платежното в документите на тази фирма. Нещо друго сте гледали.
Най-отгоре
Анонимен
ср ное 10 2010, 02:18
Гост
В какъв срок след сключване на договора за покупко-продажба трябва да се свика Общо събрание?
Най-отгоре
Анонимен
ср ное 10 2010, 02:30
Гост
Няма конкретен срок, но най-малко след 7 дни, защото трябва да минат седем дни от връчване на поканите до самата дата на събранието.
Най-отгоре
Анонимен
чт ное 25 2010, 09:42
Гост
Каква е процедурата по преобразуване на ЕООД в ЕТ така както го позволява чл.265 от Търговския закон?
Най-отгоре
brrabg
чт ное 25 2010, 11:11
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
При хипотезата на чл. 265 от търговския закон не става въпрос за преобразуване на ЕООД в ЕТ, а става въпрос за прехвърляне на имуществото на ЕООД върху вече съществуващо ЕТ. В случая нямаме преобразуване на ЕООД в ЕТ, а само прехвърляне на имущество и права.
Лично на мен не ми е известно някой да е правил такава операция. Не мога да си представя и обстоятелствата, които биха го наложили.
Най-отгоре
Отиди на страница       >>   

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System

Търсене в сайта

Custom Search

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]

Меню

Последни коментари

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 26 мар : 13:34
Възможно е да.

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от MitkoNK на 21 мар : 08:58
Възможно ли е увеличаването на капитала да се извъ [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от brrabg на 16 фев : 14:37
Така няма да стане. В набирателната сметка може са [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Иво на 13 фев : 08:00
Какъв е проблема да взема назаем от приятел 1000 л [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от brrabg на 22 дек : 12:53
Това са търговски взаимоотношения и не са регламен [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от Димма на 15 дек : 15:20
А имат ли право лица извън посочените в чл. 23 (4) [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Кирилов на 06 сеп : 21:22
Не разбирам какъв е проблемът при ЕООД, след като [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от brrabg на 21 юни : 04:19
На този въпрос може да ви отговори само някой от А [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от expecially на 20 юни : 11:25
Здравейте, бих искала да попитам защо Публикуван в [още ...]

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 19 апр : 12:18
Важи, защо да не важи. При апорта има някои особен [още ...]