Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Регистрация на фирма :: Форуми :: Форум за предприемчивите хора
 
<< Предишна тема | Следваща тема >>
Документи при прехвърляне на дружествен дял на ЕООД и смяна на управителя едновременно
Отиди на страница       >>  
Редактори:brrabg
Автор Отговор
Алекс_
чт апр 14 2011, 02:33
Регистриран потребител #693
Регистриран: ср мар 23 2011, 03:51
съобщения: 4
Здравейте,
Прочетох почти всички статии, свързани с въпроса ми, но ми се иска да обобщя. Необходимите документи са:
1. Нотариално заверен договор за покупко-продажба на дялове
2. Нов учредителен акт, където като собственик и управител се вписва новото лице
3. Решение от стария собственик и управител за прехвърляне на дяловете му
4. Заявление А4, където заявител е новият собственик. В полетата за прехвърляне на дружествен дял се записват прехвърлител и правоприемник,а в това за управител се заличава стария и на нов ред се пише правоприемника?
5. Заверен спесимен от подписа на новия собственик/управител
6. Декларация по чл.13 ал.4, попълнена от новият собственик
7. Необходими ли са Декларации по чл.141 и чл.142?

Искам да пусна тези документи едновременно с пререгистрацията. Дали ще има някакъв проблем?
Имам и въпрос относно Учредителният акт: там е посочено, че са внесени 70% от капитала, но това е 2003 година. Мога ли преди пререгистрацията да впиша, че са внесени 5000лв.?
Най-отгоре
brrabg
чт апр 14 2011, 04:06
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Отновсно точка 2 - трябва и решение на новия собственик за приемане на новия учредителния акт и решение за избор на нов управител, както и решение за освобождаване на стария управител.
по т. 7 - Трябва да има подписана декларация по чл. 141 от новия управител.

Относно технологията - подайте документи за пререгистрация и след като се пререгистрира фирмата отогава подайте документи за промяна на обстоятелства.
По принцип може и едновременно, но не е препоръчително.

Относно капитала - трябва да пререгистрирате фирмата във вида в който е - т.е. с капитала, колкото е внесен и след това да довнесете останалата част от капитала и да впишете промяната.
Най-отгоре
Алекс_
пт апр 15 2011, 12:30
Регистриран потребител #693
Регистриран: ср мар 23 2011, 03:51
съобщения: 4
Много благодаря за бързия и пълен отговор! Надявам се да не съм пропуснала някой от многото документи :)
Най-отгоре
Анонимен
сб май 07 2011, 05:59
Гост
Аз съм управител на фирма и притежавам 50%. Другите двама членове имат по 25%. Единият от тях с нотариално заверен документ ми продава неговия дял. Какви документи са необходими, за да подам в НАП за регистриране на тази промяна?
Най-отгоре
brrabg
сб май 07 2011, 07:18
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
В НАП не се подава нищо. Вагенция по вписванията се подават документи за тези промени. А в нашия форум има изписани безбой страници по този въпрос.
Най-отгоре
Rosica Petrova
чт авг 04 2011, 08:30
Регистриран потребител #901
Регистриран: пн юли 25 2011, 12:30
съобщения: 3
Здравейте, относно забележките по т.2, аз съм подавала само с учредителен акт и договор за управление на новия собственик, без решение на новия собственик за приемане на новия учредителния акт, решение за избор на нов управител, както и решение за освобождаване на стария управител, като нямах отказ. Сега ми предстои отново да подавам документи, дали ще мога да мина само с учредителен акт и договор за управление, без останалите документи по т.2.
Най-отгоре
brrabg
чт авг 04 2011, 08:51
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Дали ще минете зависи от длъжностните лица в агенция по вписванията, аз няма как да ви дам някакви гаранции.
Най-отгоре
Rosica Petrova
чт авг 04 2011, 09:22
Регистриран потребител #901
Регистриран: пн юли 25 2011, 12:30
съобщения: 3
Няма да рискувам. Благодаря за отговора
Най-отгоре
Анонимен
ср май 09 2012, 08:28
Гост
Здравейте! В случай, че старият едноличен собственик не е назначавал управител и новият едноличен собственик също възнамерява да управлява сам и не смята за нужно да назначава управител, тогава Договорът за управление, Решенията за избор на нов и освобождаване на стар управител, както и Декларацията по чл. 141 стават излишни или въпреки всичко трябва да се подадат с данните на стария и новия собственик в качеството им на стар и нов управител?
Най-отгоре
brrabg
ср май 09 2012, 09:56
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Никак не са излишни даже. Подават се обаче само от новия управител. Даже и сам да управлява, той пак се назначава за управител и подава същите документи, каквито би подал и ако назначи друг човек за управител.
Най-отгоре
Анонимен
ср май 09 2012, 10:23
Гост
Благодаря ви много за бързия и изчерпателен отговор! Имам един последен въпрос. Ако реша да комбинирам прехвърлянето на дяловете със смяна адреса на седалището в едно А4, тогава пиша новия адрес само в новия учредителен акт и решението на новия едноличен собственик за смяна на адреса, а във всички останали приложения, свързани с прехвърлянето на дяловете пиша стария адрес, правилно ли е така? Когато правим повече от една промяна в едно А4, таксата остава ли 30 лв или се увеличава? Благодаря ви предварително!
Най-отгоре
brrabg
ср май 09 2012, 07:15
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
АКо не се променя размера на капитала таксата винаги е 30 лв. нвзависимо от броя на промените.
А за адреса е така - да. Вскичко документи преди решението за промяната на адреса са със стария адрес.
Най-отгоре
мими малини
чт май 10 2012, 08:13
Гост
Здравейте! През март се приема отчета на ЕООД, има и протокол за това - всички с имената на тогавашния собственик накапитала и управител. През април обаче той продава дяловете си на друго ФЛ. Как и от кого следва да се подадат отчетите:
- заявление от кого
-отчети подписани от кого и протокол от СО
- декларациите за истинност и декларацията за пренос на данните.
Благодаря предварително
Най-отгоре
brrabg
чт май 10 2012, 08:19
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Отчетите и протокола за приемане подписани от стария собственик, всичко останало от новия.
Най-отгоре
Анонимен
чт май 10 2012, 12:13
Гост
brrabg написа ...

Отчетите и протокола за приемане подписани от стария собственик, всичко останало от новия.

Много благодаря!
Най-отгоре
raduslaf
вт авг 14 2012, 02:04
raduslaf
Регистриран потребител #1241
Регистриран: пт мар 02 2012, 09:17
съобщения: 71
Как точно трябва да бъде оформен новият Учредителен акт и какво да пише в него?
Най-отгоре
raduslaf
вт авг 14 2012, 02:35
raduslaf
Регистриран потребител #1241
Регистриран: пт мар 02 2012, 09:17
съобщения: 71
Също така в заявлението А4 има поне "Едноличен собственик на капитала" с опция за заличаване.В това поле чие име следва да се попълни?На стария собственик с чекчето за заличаване или на новия?Отдолу полетата "ПРЕХВЪРЛИТЕЛ" и "ПРАВОПРИЕМНИК" май са ясни.
Най-отгоре
brrabg
вт авг 14 2012, 08:19
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
В поле едноличен собственик на капитала се попълва името само на новия собственик.

А новия учредителен акт трябва да е оформен точно като стария. Има си законови изисквания какво точно трябва да пише в учредителния акт.
Най-отгоре
Анонимен
чт авг 16 2012, 09:01
Гост
Благодаря за отговора."Точно като стария" какво ще рече?Абсолютно всичко без изключение да е като него, като само заменям имената на стария собственик и управител с тези на новия?Датите на учредяване на фирмата същите ли остават, или ги сменям с други?
Най-отгоре
brrabg
чт авг 16 2012, 09:05
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
Трябва да състевите стандартен нов учредителен акт. Дата на сътавяне на акта е тази, но която го съставяте - ако нещо в стария учредителен акт не ви харесва може да го премахнете или коригирате. Няма някакви специални изисквания за текстовете в учредителния акт в случай като вашия. Просто си е един нормален учредителен акт, в който трябва да бъдат вписани изискуемите по търговския закон данни. Примерен учредителен акт може д аизтеглите например от тук: http://www.regfirms.com/e107_files/misc/eood/UchreditelenAktEOOD.doc
Най-отгоре
Отиди на страница       >>   

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF
Powered by e107 Forum System

Търсене в сайта

Custom Search

Здравей

Потребител:

Парола:


Помни ме

[ ]
[ ]

Меню

Последни коментари

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 26 мар : 13:34
Възможно е да.

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от MitkoNK на 21 мар : 08:58
Възможно ли е увеличаването на капитала да се извъ [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от brrabg на 16 фев : 14:37
Така няма да стане. В набирателната сметка може са [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Иво на 13 фев : 08:00
Какъв е проблема да взема назаем от приятел 1000 л [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от brrabg на 22 дек : 12:53
Това са търговски взаимоотношения и не са регламен [още ...]

[новини] Всеки трябва да си знае правата, или Защо не ни трябва Удостоверение за актуално състояние
Публикувано от Димма на 15 дек : 15:20
А имат ли право лица извън посочените в чл. 23 (4) [още ...]

[новини] Защо няма да си регистрирам ООД с капитал от два лева
Публикувано от Кирилов на 06 сеп : 21:22
Не разбирам какъв е проблемът при ЕООД, след като [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от brrabg на 21 юни : 04:19
На този въпрос може да ви отговори само някой от А [още ...]

[новини] Публикуване на ГФО за предприятия нерегистрирани по Търговския закон
Публикувано от expecially на 20 юни : 11:25
Здравейте, бих искала да попитам защо Публикуван в [още ...]

[новини] Увеличаване на капитала на ООД (ЕООД)
Публикувано от brrabg на 19 апр : 12:18
Важи, защо да не важи. При апорта има някои особен [още ...]