Non deposit forex bonus

Get $1500 STARTUP Bonus

Start trading without any investments and risks right now!

Форуми

Редактори:brrabg
Автор Отговор
gigi
чт апр 07 2011, 01:59
Регистриран потребител #720
Регистриран: чт апр 07 2011, 01:42
съобщения: 1
Здравейте, имам следния казус:
Управител на ЕООД, който е чуждестранни физическо лице - гражданин на Великобритания, е починал. Негов наследник е съпругата му. Фирмата е пререгистрирана на 14.03. 2011, от съпругата му в качеството си на наследник на починалия управител. Сега трябва да се подадат в АГ по вписванията ГФО. Може ли ГФО да се подадат от името на съпругата като наследник на починалия управител, или трябва преди да се подадат отчетите да се смени управителя ? Какви докумети са необхидими за смяната на упраител, който е починало чуждестранни физическо лице?

Най-отгоре
brrabg
чт апр 07 2011, 02:36
Admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: вт сеп 15 2009, 10:30
съобщения: 2590
На първо време трябва легазирано удостоверение за наследници. Този документ трябва да се извади от Великобритания и знам, че става трудно. Един англичанин вече трети месец го чакам.
И другото условие е да няма дргуги наследници. Ако има и те трябва да се включат в наслевдството или да бъдат извадени със споразумение - нот. заверено.
Най-отгоре
Анонимен
пт апр 08 2011, 06:50
Гост
Жена му е единствена наследница, и удоствоерението за наследници вече го има и е легализирано. Може ли да посочите следващите стъпки, които трябва да се предприемат за смяната на починалия управител? Може ли ГФО да се подадат от името на съпругата като наследник на починалия управител, или трябва преди да се подадат отчетите да се смени управителя ?
Най-отгоре
Анонимен
пт апр 08 2011, 07:00
Гост
Преди да се подадат отчетите трябва да се впише новия собственик и управител.

То има време за отчетите - до края на юни ви е срока.
Випсването на нов управител и собственик ще отнеме 5-6 дни.

Процедира се като при регистрация на нова фирма.
Решение на едноличния собственик за приемане на наследството и приемане на нов учредителен акт, назначаване на управител, спесимен от подпис, декл. по чл. 141 и чл. 142 от ТЗ, декл. по чл.13 ал. 4 от ЗТР, Заявление А4 и това е.
Такса 30 лв.
В заявление А4 трябва да отбележите заличаване на стария управител, заличаване на стария собственик и прехвърляне на дяловете от починалия нанаследника. Въобще малко сложно се попълва заявлението в този случай.
Най-отгоре
Анонимен
пт апр 08 2011, 12:09
Гост
Благодая много за бързия отговор!
Най-отгоре
mihaela
пн апр 11 2011, 10:35
Гост
здравейте, видях темата по която сте писали. На мен ми предстои същата процедура и моля, ако може да ми кажете дали може да взема от някъде образци на всички документи за приемане на наследството или да ми посочите някоя фирма, която е минала вече тази процедура
Най-отгоре
Анонимен
пн апр 11 2011, 11:39
Гост
Мога да ви посоча такава фирма, но не тук във форума, защото все пак трябва да ви дам ЕИК и не е редно да се гледа от цяла България.
Оставете мейл и ще ви изпратя един булстат, за да прегледате докуемнтите в ТР.
Най-отгоре
Анонимен
пн апр 11 2011, 01:33
Гост
въпроса ми е: при починал управител на фирма ЕООД - транспортна дейност, с наследници съпруга и малолетно дете, при подписана декларация от наследницата за отказ от имущество, какво още трябва да се направи за да не бъде търсена за евентуални данъци на фирмата, в случая починалия е собственик и на товарен автомобил?
Най-отгоре
mihaela
пн апр 11 2011, 02:35
Гост
здравейте, е-майла e - misscutelady©abv.bgр ще очаквам да ми изпратите ЕИк-то, предварително ви благодаря за съдействието и за отзивчивостта
Най-отгоре
brrabg
пн апр 11 2011, 03:29
Admin

Анонимен написа ...

въпроса ми е: при починал управител на фирма ЕООД - транспортна дейност, с наследници съпруга и малолетно дете, при подписана декларация от наследницата за отказ от имущество, какво още трябва да се направи за да не бъде търсена за евентуални данъци на фирмата, в случая починалия е собственик и на товарен автомобил?

Той въпроса е кой е собственика на автомобила - фирмата или починалия, зашото има разлика.
Трудно ще решите въпроса с една декларация. Наследник е и малкото дете, а за малолетните решения относно наследството се взема от съда и от назначен от съда попечител.
Според мен проблемът е сериозен и се налага да се обърнете към компетентен юрист за съдействие. Няма да успеете да решите въпроса с питания във форума.

Най-отгоре
kamen30
пн юли 01 2013, 06:38
Регистриран потребител #1861
Регистриран: пн юли 01 2013, 06:30
съобщения: 1
майла ми е k.haralambov©abv.bg може ли и на мен да ми пратите ЕИК на тази фирма
Най-отгоре
brrabg
пн юли 01 2013, 07:50
Admin

kamen30 написа ...

майла ми е k.haralambov©abv.bg може ли и на мен да ми пратите ЕИК на тази фирма

Тя тази тема е от преди две години. Съжалявам, но даже не си спомням кое точно ЕИК и на коя фирма съм имал предвид.
Най-отгоре
Анонимен
пт сеп 19 2014, 05:37
Гост
Здравейте,
моят казус е подобен. Баща и син са съдружници в ЕООД. Бащата умира и сега сина иска да купи от сестра си дела, който е наследила.
От отговорите по другите теми се ориентирах какви дукументи трябват за преминаване от ООД в ЕООД, но не намирам особеностите свързани със смъртта на съдружника и наследяването. Дали можете да ми изпратите ЕИК, за да видя вече попълнени документи (c_lady@abv.bg)?
Благодаря!

Най-отгоре

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF