Форуми

Започване на нова тема
Редактори:brrabg
Автор Отговор
galka
Wed Jan 26 2011, 08:12PM Цитирай
Регистриран потребител #511
Регистриран: Wed Jan 26 2011, 08:01PM
съобщения: 3
Здравейте, искам да регистрирам фирма и т.к. проучих условията за рег. на ЕТ И ЕООД, една позната ми подхвърли идеята да пробвам с ДЗЗД ...въпроса ми е къде се извършва регистрацията на тези по специфични дружества, в Агенцията по вписванията ли...плащат ли се осиг., тази моя позната ми каза, че преди не са се плащали, но не можа да ми каже, как са сега нещата, дължат ли се данъци, сигурно се дължат но по кой закон, в какъв размер, тук когото отворих началото на форума прочетох договора, който се сключва между собствениците, но не ми стана ясно, къде де рег. тези дружества, ще ви помоля за повеча яснота по въпроса...благодаря предварително за отделеното време...

galka
Най-отгоре

brrabg
Wed Jan 26 2011, 09:41PM Цитирай
admin

Регистриран потребител #1
Регистриран: Wed Sep 16 2009, 01:30AM
съобщения: 2556
ДЗЗД дължи данъци и осигуровки в същите размери и по същите закони, като ЕООД и ООД.

А в тази статия можете да прочете относно процедурата по регистрация на ДЗЗД: http://www.regfirms.com/page.php?11
Най-отгоре
Анонимен
Wed Jan 26 2011, 10:20PM Цитирай
Гост
Благодаря, за бързия отговор, но докато се рових из Интернет попаднах на коментар от сората, че ДЗЗД не може да извършва търг. дейност, ако не е рег. по ТЗ, а нали по принцип е гражданско дружество....ще се поровя и ще го сложа тук ако го намеря
Най-отгоре
brrabg
Wed Jan 26 2011, 11:01PM Цитирай
admin

Ами аз мга да ви покажа поне 500 ДЗЗД-та, които си извършват търговска дейност без никакъв проблем.
Например тук: http://balansi.account-bg.info/ има един много дълъг списък с ДЗЗД-та, които съвсем спокойно си извършват търговска дейност.
Извода е един - не вярвайте на всичко написано в интернет.

Най-отгоре
galka
Wed Jan 26 2011, 11:18PM Цитирай
Да оказа се, че е нещо като слух...поне не успявам да намеря някакво друго доказателство, вече с часове се ровя из форумите...открих, че ДЗЗД може да се облага с данък върху печалбата и с патентен данък...честно това малко ме учуди...моята дейност засега е малка, павильон за закуски, дюнери и безалкохолни...ако направя ЕТ задължително ще съм на патент...варно ли е това...аз мислих, че ще си плащам само данък печалба 10 %, затова се насочих към ДЗЗД?

galka
Най-отгоре
brrabg
Thu Jan 27 2011, 07:18AM Цитирай
admin

ДЗЗД не може да работи и да плаща патентен данък. Задължително плаща данък печалба.
Най-отгоре
Анонимен
Thu Jan 27 2011, 02:40PM Цитирай
Гост
Използвам темата за ДЗЗД. Аз се интересувам от обратното - закриване на ДЗЗД. .Трябва да се сключи споразумение за прекратяване. Дали мога да видя някъде образец на такова споразумение
Най-отгоре
brrabg
Thu Jan 27 2011, 04:53PM Цитирай
admin

Това е тема за заличаване на ДЗЗД: http://www.regfirms.com/news.php?item.5
А самото споразумение е съвсем свободен стил. Както намерите за добре така си го напишете.
Най-отгоре
galka
Fri Jan 28 2011, 04:34PM Цитирай
Днес, отидох да питам в регистър Булстат дали може да регистрирам ДЗЗД с търговска цел, не можаха да ми отговорят...питах една позната счетоводителка и тя не можа да се ангажира с мнение

galka
Най-отгоре
brrabg
Fri Jan 28 2011, 04:52PM Цитирай
admin

А много ми е интересно с каква друга цел може да се регистрира едно ДЗЗД.
Най-отгоре
анна
Sun Feb 06 2011, 10:38AM Цитирай
Регистриран потребител #559
Регистриран: Sun Feb 06 2011, 10:29AM
съобщения: 1
здравейте, интересува ме дззд има ли право да пакетира и произвежда стоки? или какво разрешително трябва?
Най-отгоре
brrabg
Sun Feb 06 2011, 11:30AM Цитирай
admin

ДЗЗД може да извършва всяка дейност, която имат право да извършват и другите предприятия. Няма законови ограничения във връзка с правната форма на предприятието.
А самото пакетиране и производство на стоки, зависи от това какви са стоките. Едни са изискванията за хранителни стоки, други за строителни материали и т.н.
Във всеки случай дейността ще се подчинява на общите изисквания за всички предприятия.
Трябва да се запознаете с общите изисквания за произвидство и пакетиране на конкретната стока, но за целта е по-добре да се консултирате с технолог, запознат с технологията и изскванията за производство и пакетиране на съответните стоки.
Най-отгоре
Анонимен
Thu Jan 05 2012, 10:26PM Цитирай
Гост
Zdravejte!imam dssd.ot01.02.2011 e s prekratena dejnost,sega triabva li da podavam godi6na deklaracia?
Най-отгоре
brrabg
Thu Jan 05 2012, 11:25PM Цитирай
admin

triqbwa da podawate deklaraciq dave ni]o d ane ste prawili prez godinata. A s`etito akkwo kazwa po wyprosa? I ot`et trqbwa da podawate i da go publikuwate w internet i wsi`ko!
Най-отгоре
Анонимен
Sat Mar 03 2012, 07:53PM Цитирай
Гост
Здравейте,с един приятел решихме да извършваме търговска дейност...да продаваме биричка,картофки и т.н.адвокатът който си наехме да ни урежда документите ни посъветва да си напревим дружество по ЗЗД и сега дружеството ни е ЗЗД "....."!Малко странно защото досега никъде не бях срещал такова дружество!Та въпросът ми е защо дружество по ЗЗД?Какви са плюсовете и минусите на този вид дружество,защо не ООД ами ЗЗД?От два дена търся информация която може да ми помогне но съм много начинаещ в тази сфера и нищо ненамрих,много ще съм благодарен,ако някой може да ми помогне!Благодаря предварително
Най-отгоре
brrabg
Sat Mar 03 2012, 08:02PM Цитирай
admin

То е било добре да питате преди даго направите, а не след това.
По принцип от гледна точка на данъци и осигуровки няма разлика между ДЗЗД и ООД.
От гледна точка на отговорностите - при ДЗЗД всеки съдружник отговаря за задълженията на дружеството с цялото си имущество и не за половината ако са двама съдружници, а за всички задължения, т.е. може да се стигне до положение да платите дълговете и на съдружника си (или той да плати вашите, ако сте по-хитър).
Ако решите да прекратите дейност и да закриете дружеството става много по-лесно отколкото закриването на ООД.

В общи линии ДЗЗД е за предпочитане за краткотрайни дейности с неясно бъдеще. Ако гледате сериозно на бизнеса и искате да му правите история, ООД е за предпочитане.
При ДЗЗД са възможни и редица правни проблеми при сключване на договори с общини и държавни органи. Например някои общини отказват да сключват договори за отдаване на обекти под наем с ДЗЗД-та.
Най-отгоре
cezzer
Sat Mar 03 2012, 08:24PM Цитирай
Регистриран потребител #1245
Регистриран: Sat Mar 03 2012, 07:43PM
съобщения: 1
Извинявам се че темата по-горе е от гост,не се бях логнал!Благодаря много за информацията не ми стана ясно само за тези задължения на сътрудниците,ако си купя телефон на изплащане на мое име,и след това нямам средства да го платя сътрудникът ми ли трябва да го плати или ставаше въпрос само за задължения на дружеството?И защо адвокатът ми е предпочел такова дружество ако след това може да има правни проблеми,ти каза че е възможно да несключат сделка с нас,можеш ли да дадеш друг пример за проблем
Най-отгоре
brrabg
Sat Mar 03 2012, 09:04PM Цитирай
admin

Не ако вие си купите телефон, вие ще трябва да си го платите, но ако дружеството си купи телефон и не го плати, може пак да се наложи вие да го палтие.

Защо адвоката ви е препоръчал тази правна форма за извършване на бизнес може да ви отговори само той. Не бих се ангажирал с мнение относно нещо, което е направил някой друг.

А относно примерите за проблеми - нека да разискваме само реални ситуации, защото ако започнем да създаваме хипотетични ситуации много ще се проточи дискусията а полза няма да има никаква.
Най-отгоре

Бърз отговор:

Започване на нова тема

Иди:     Най-отгоре

Публикувайте тази тема: rss 0.92 Публикувайте тази тема: rss 2.0 Публикувайте тази тема: RDF